Strona 1 z 1

IDEA StatiCa - opatentowanie

: 18 gru 2020, 8:31
autor: Gosia Ster JDE
DEA StatiCa jest opatentowana!
Obrazek

Po prawie sześciu latach od zainicjowania procesu ochrony naszej własności intelektualnej, projekt połączenia IDEA StatiCa został opatentowany!
Nasze unikalne podejście do projektowania połączeń zostało docenione przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

HISTORIA INNOWACJI
Inżynieria budowlana zawsze była pionierem w branży nowych technologii. Na przykład jako pierwsza szeroko przyjęła analizę metodą elementów skończonych. Inżynierowie budowlani na całym świecie używają oprogramowania opartego na MESie do analizy i projektowania budynków i konstrukcji wszelkiego rodzaju. Jednak zastosowanie MES ogranicza się do ogólnej analizy konstrukcji, globalnego modelu analitycznego. Zmieniliśmy to.
Obrazek

OPATENTOWANY PROJEKT POŁĄCZENIA
IDEA StatiCa posiada opatentowaną technologię projektowania połączeń stalowych do codziennej praktyki inżynierskiej. Największa różnica? Możemy teraz projektować i sprawdzać kodowanie wszystkich typów połączeń, nie tylko tych w przewodnikach projektowych. Sekret tkwi we wdrożeniu unikalnej metody elementów skończonych opartych na komponentach (CBFEM) w IDEA StatiCa. CBFEM skutecznie łączy wszystkie równania i warunki kodowe z elementami skończonymi, przełamując topologię i ograniczenia obciążenia starych metod.
Obrazek

NOWATORSKIE, POMYSŁOWE - MAJĄCE ZASTOSOWANIE
Bardzo rzadko udaje się pomyślnie ubiegać się o patent w branży oprogramowania do inżynierii strukturalnej. W większości krajów oprogramowania w ogóle nie można opatentować. Proces patentowy jest niezwykle rygorystyczny i trwał prawie sześć lat, utrwalając nasze rozwiązanie jako nowatorskie, innowacyjne i możliwe do zastosowania ulepszenie w codziennej pracy inżynierów konstrukcji.
Obrazek

ZESPÓŁ

Właścicielem patentu jest IDEA StatiCa, ale kim są wynalazcy?
  • Jaromir Kabelac, szef zespołu Solver, IDEA StatiCa
  • Lubomir Sabatka, CEO, IDEA StatiCa
  • Drahoslav Kolaja, inżynier oprogramowania, IDEA StatiCa
  • Martin Pospisil, architekt oprogramowania, IDEA StatiCa
Podziękowania należą się również naszym współpracującym naukowcom, zwłaszcza profesorowi Frantiskowi Waldowi i innym kolegom z IDEA StatiCa. Wspólnie zmieniliśmy projekt połączeń, umożliwiając inżynierom projektowanie lepszych i bezpieczniejszych konstrukcji stalowych, szybko i efektywnie.